Allyson Aires dos Santos: Tüm antrenmanlarda ve maçlarda, elimden gelenin en iyisini vermek ve takıma daha faydalı olabilmek adına istikrarlı bir şekilde çalışıyorum.

Brezilyalı oyuncumuz Allyson Aires dos Santos, Bandırmasporumuzun Antalya Titanic Beach Lara Resort Hotel’de devam ettiği milli takım arası kampında TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası hakkında açıklamalarda bulundu.

Oyuncumuzun açıklamalarından derlediklerimiz ise şöyle:

ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ VEREBİLMEK İÇİN İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUM

Öncelikle takım içindeki kendi performansımdan bahsetmem gerekirse; Tüm antrenmanlarda ve maçlarda, elimden gelenin en iyisini vermek ve takıma daha faydalı olabilmek adına istikrarlı bir şekilde çalışıyorum. Bu benim Türkiye’deki ilk sezonum; Türk ligini, oyuncularını, oyun tarzlarını ve aynı zamanda takımımızın ve oyuncularımızın oyun tarzını benimsemeye özen gösteriyorum. Takım oyunu adına tüm oyuncular olarak yüzde yüz performans göstermeye çalışıyoruz. Sadece 6 aydır beraberiz, bu kadar kısa bir süre olmasına rağmen, takım olarak çok iyi ilerlediğimizi ve daha da iyiye gideceğimizi düşünüyorum.

ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ OYUN TARZINI SAHAYA YANSITMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ligin geri kalanında elbette herkesin bir hedefi var; kulüp yönetimi ve taraftarların arzusu bir üst lig olan Spor Toto Süper Lig’e çıkabilmek. Bu hedef için yalnızca oyuncular değil, tesislerimizdeki aşçılardan, her zaman desteğini gösteren başkanımıza kadar herkes büyük bir özveri ve heyecanla elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor. Tüm takım arkadaşlarım ve ben, Bandırmaspor’un başarısı için tüm çabamızla antrenmanlara çıkıyor ve üzerinde çalıştığımız oyun tarzını lig karşılaşmalarında sahaya en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyoruz.

TÜRKİYE DAHA ÖNCE GÖRMEDİĞİM BİR OYUN TARZINA SAHİP

Türkiye’de daha önce görmediğim bir oyun tarzı var, her ne kadar ülkemden genç yaşta ayrılmış olsam da Brezilya futbolu benim kanımda var. Bizim futbolumuz, görkemli bir futbol. Bildiğiniz üzere ben İsrail liginden geldim, çok disiplinli ve taktiksel oyun anlayışının olduğu bir ülkeden söz ediyoruz. Türkiye, benim için yeni bir oyun tarzı; Bu lig, diğer liglere kıyasla daha çok fiziksel güç ve temas gerektiriyor. Ancak bundan keyif alıyorum, çünkü rakiplerle birebir ve temaslı oynamayı seviyorum. Türkiye’de futbol gerçekten iyi TFF 1. Lig’de temaslı oynanan bir lig olduğu için kişisel olarak benim oyun tarzıma uygun bir lig.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI’NDA YOLUMUZA KARARLILIKLA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Hedefimiz daima kazanmak ve her kulvarda sonuna kadar gitmek. Bulunduğumuz kulvarlarda mücadelemizi sürdürerek Ziraat Türkiye Kupası’nda yolumuza kararlılıkla devam etmek istiyoruz. Bu şekilde ilerlemeli ve sıkı çalışmalıyız. Aynı şekilde teknik direktörümüzün bizden istediklerini yerine getirmek için çalışmaya devam etmeliyiz.

HAYATIMDA DAHA ÖNCE YAŞAMADIĞIM YEPYENİ HİSLER YAŞIYORUM

Türkiye’deki yaşantım hakkında söyleyebileceklerim; burayı çok sevdiğim yönünde olacaktır. Türk insanları gerçekten çok yardımsever; antrenmanlar ve maçlardan arta kalan zamanlarımda gördüğüm kadarıyla buradaki insanlar yabancılara karşı çok sıcakkanlı ve misafirperver. Hayatımda yepyeni hisler yaşıyorum, mesela kar yağışına ilk kez canlı tanıklık etmek gibi.. Erzurumspor maçında ilk kez karlı bir zeminde maç yaptım ve bundan büyük keyif aldım, harika bir karşılaşma oldu ve maçtan galip ayrıldık.

BANDIRMA’DA EVİMİZDEYMİŞİZ GİBİ HİSSEDİYORUZ

Bandırma küçük bir yerleşim yeri, ilk geldiğim benim için biraz zor oldu, aradığım çoğu şeyi bulmakta zorlandım fakat ailem ve ben burada zaman geçirdikçe burayı çok sevdik. Küçük bir yerleşim yeri olduğu için herkes birbirini tanıyor. Ailecek kendimizi evimizdeymişiz gibi hissediyoruz. Şu anda ihtiyaç duyduğumuz şeyleri de nasıl temin edeceğimizi öğrendik, birbirine kenetlenmiş ruhların yaşadığı harika bir kent.

Fotoğraflar: Talha AYAN