Cüneyt Köz: Oyunumu geliştirmek adına muhteşem bir takıma dahil oldum

Yeni transferlerimizden Cüneyt Köz, Bandırmasporumuz’un Antalya Titanic Beach Lara Resort Hotel’de devam ettiği milli takım arası kampında TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası hakkında açıklamalarda bulundu.

Oyuncumuzun açıklamalarından derlediklerimiz ise şöyle:

BANDIRMASPOR TAKİP ETTİĞİM BİR TAKIMDI

TFF 1. Lig’de iyi futbol oynayan sayılı takımlardan biri de Bandırmaspor. Burası her zaman takip ettiğim bir takımdı.. Çok güzel bir aile ortamı var; takıma katıldığım ilk gün itibariyle beni çok sıcak karşıladılar, sanki yıllardır buradaymışım gibi hissetmeme vesile oldular. Oyunumu geliştirmem için muhteşem bir ortama dahil oldum, takımımız hem kişilik hem de futbol olarak çok iyi oyunculara sahip. Takıma faydalı olabilmek adına, her birimiz özverili bir şekilde çalışıyoruz. Umuyoruz, bu gayretimiz bizi bir üst lige taşıyacaktır, Bandırma hem taraftarlar hem de kulüp olarak Süper Lig’i hak eden bir camia.

TAMAMEN LİGDEKİ BAŞARIYA ODAKLANDIK

Önceliğimiz, TFF 1. Lig’de elde ettiğimiz sonuçlar olduğu için Ziraat Türkiye Kupası’nı takımımız için deneyim ve gelişim fırsatı olarak değerlendiriyoruz. İki kulvarda da ilerlemek elbette çok güzel bir his, ancak biz takım olarak tamamen ligdeki başarıya odaklandık. Ama bu, kupa yolundaki mücadelemizden vazgeçtik demek değil… Her maç bizim için çok kritik, yoğun bir maç trafiğine giriyoruz. Bandırmaspor olarak, sezon sonu hedefimiz ise, bu şehrin taraftarlarına Süper Lig atmosferini yaşatabilmek.

TARAFTARLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Kamp dönemi öncesinde oynadığımız son lig maçı olan B.B. Erzurumspor karşılaşmasında, taraftarlarımızın desteğini maçın ilk düdüğünden son düdüğüne kadar yüreğimizde hissettik. Muhteşem bir taraftara sahip takımın parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız. Onlar tribünde, biz ise sahada her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıp Spor Toto Süper Lig’i hep birlikte hak edeceğiz. Taraftarımız, desteğini hiçbir zaman esirgemesin; her daim yanımızda olurlarsa daha iyi sonuçlar elde edeceğimizden hiç kuşkumuz yok. Ligin ikinci devresinde, taraftarımıza daha çok ihtiyacımız var. Onlar bize inandıkça, ligin üst sıralarına doğru tırmanışa devam edeceğiz çünkü taraftarlarımız bizim için çok önemli.

BAŞARI İÇİN SIKI ÇALIŞIYORUZ

Yeni gelen oyuncuların takıma uyum sağlaması ve ligin ikinci devresinde daha başarılı olabilmek adına, Antalya kampını en iyi şekilde değerlendiriyor ve başarı için sıkı çalışıyoruz. Teknik Direktörümüz Mustafa Gürsel ve ekibi sayesinde çok güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz; antrenmanların öncesinde ve sonrasında alışılagelmiş sıkıcı kamplardan ziyade, bir aile ortamında olduğumuzu hissediyoruz. Başarıya odaklandıkça ister istemez bir stres ve gerginlik ortamı olabiliyor, ancak futbolun içinde bunlar da var. Eğlenerek, keyif alarak çalışıyoruz ve ligin ikinci devresinde burada öğrendiklerimizin bize çok faydası olacağını biliyoruz. Antalya kampındaki çalışmalarımızı hafta sonuna dek sürdürüp, Ümraniyespor maçına en hazır şekilde çıkmak istiyoruz.

Fotoğraflar: Talha AYAN